Zajęcia sportowe dla dzieci w Warszawie.
Dlaczego sztuki walki to dobry wybór?

Sport jest dla dzieci nie tylko świetną zabawą, ale i okazją na naukę wielu praktycznych umiejętności, które przydadzą się w życiu codzienny. Aktywność fizyczna wpływa na poprawę zdrowia, kondycji i samopoczucia. Płyną z niej liczne korzyści dla ciała i umysłu dziecka. Pomaga w uruchomieniu kreatywnego myślenia, podejmowaniu trudnych decyzji, nawiązywaniu kontaktów społecznych, a także uczy odpowiedzialności i dyscypliny. Choć wartości te przypisać można wielu dyscyplinom sportowym, to najlepiej pasującą do tej charakterystyki kategorią będą sztuki walki.

Dlaczego sztuki walki to dobry wybór

Dlaczego sztuki walki to dobry wybór na rozpoczęcie przez dziecka przygody ze sportem? Skąd wzięła się ich popularność? oraz Na jakie zajęcia warto zapisać swoje dziecko? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć poniżej.

Sztuki walki - dlaczego są tak popularnym wyborem wśród sportów dla dzieci?

Popularność sztuk walki wśród dzieci i młodzieży wynika z wielu czynników. Sport ten zawiera w sobie wiele różnorodnych dyscyplin, z których każda rozwija w dziecku nieco inne umiejętności, dając mu możliwość na odkrycie tego, co naprawdę sprawia mu radość. Dzięki tej aktywności fizycznej osiągnąć można nie tylko siłę, sprawność, czy dobrą koordynację ruchową. Sztuki walki uczą najmłodszych rozwijać i doskonalić swój charakter, poprzez dyscyplinę, samokontrolę i szacunek do innych. Dzieci zaczynają rozumieć, że przegrana nie jest porażką, a szansą, co w doskonały sposób determinuje je do działania i radzenia sobie z trudnościami, również w życiu codziennym.

Zajęcia ze sztuk walki, na które warto zapisać swoje dzieci

Sztuki walki są nieodłączną częścią kinematografii. Dzieci z zaciekawieniem obserwują je w filmach i serialach, chcąc sprawdzić, czy same by temu podołały. Warto pozwolić swoim pociechą na rozpoczęcie przygody z tą dyscypliną i zapisać je na profesjonalne zajęcia, gdzie będą szkolić swoje umiejętności, a w przyszłości brać udział w przeróżnych turniejach.

Sztuki walki zdobyły w ostatnim czasie niezwykłą popularność wśród dzieci i młodzieży. Choć wiele osób postrzega je jako jedną dyscyplinę, to istnieje wiele różnych rodzajów i technik walki. Na, które zajęcia warto się zdecydować? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i zdolności fizycznych dziecka. Przed wyborem, konkretnej z nich należy porozmawiać z trenerem, który dopasuje najlepszą opcję. 

Rodzaje sztuk walki

  • Karate – to japońska sztuka walki, która zawiera w sobie wiele elementów kultury i etyki. W tej technice wykorzystywane są ręce i nogi, bez żadnych rekwizytów, a sama walka toczy się w dystansie. Podczas zajęć dziecko uczy się dyscypliny i podporządkowania.
  • Judo – na pierwszych zajęciach dzieci uczą się ceremonialności oraz podstawowych ćwiczeń gimnastycznych. Judo uczy równowagi i zachowania, a wiele fizjoterapeutów poleca je osobom borykającym się z wadami postawy i problemami motorycznymi.
  • Aikido – jest to sztuka walki bez walki, która ma promować styl życia oparty na miłości, harmonii i zdobywaniu wewnętrznej siły. Głównym celem aikido jest opanownaie technik odparci ataku.
  • Taekwondo – pomaga w rozwoju koordynacji ruchowej i umiejętności koncentracji. Opiera się na precyzyjnych, szybkich kopnięciach, które muszą być poprzedzone odpowiednim treningiem siły umysłu.

 

Bezpieczeństwo sztuk walki

Wiele osób posiada mylne przeświadczenie o tym, że sztuki walki są sportem niebezpieczny. Prowadzone pod okiem specjalistów, w odpowiednio przygotowanym do tego otoczeniu są doskonałym treningiem samoobrony i samodoskonalenia, z którego skorzystać może każde dziecko.

UKS Mały Wojownik